Επιτυχία του σχολείου μας, στον πανελλήνιο διαγωνισμό ρομποτικής WRO

Η ομάδα ρομποτικής του σχολείου μας με ονομασία ROBOGYM που την αποτελούσαν οι μαθητές: Ζέρβα Μαρίνα, Λελίδη Νεφέλη και Μπίζος Κάρολος, προπονητής Βεκράκης Κ., αφού αρχικά προκρίθηκε στον τελικό του πανελλήνιου διαγωνισμού ρομποτικής WROHellas 2019, πήρε μέρος στον τελικό που έγινε την Κυριακή 17-03-2019.

Με την πρώτη διαγωνιστική διαδικασία, παίρνοντας 180 βαθμούς, η ομάδα μας πέρασε στην τελική δωδεκάδα, κατακτώντας την τέταρτη θέση. Ακολούθησε άλλη μια διαγωνιστική διαδικασία, μεταξύ των δώδεκα καλύτερων ομάδων, με διαγωνιστικό θέμα, το οποίο ανακοινώθηκε εκείνη την στιγμή. Η ομάδα μας, αφού κατέβαλε μεγάλη προσπάθεια, πήρε τελικά την 9η θέση.

Αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά και σε όλους τους συντελεστές, για την μεγάλη επιτυχία που σημείωσε το σχολείο μας, σε αυτό τον διαγωνισμό.

Πατήστε εδώ για να παρακολουθήσετε το σχετικό Video.