ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΑΡΧΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

Την Παρασκευή 17/3/2023 ο περιβαλλοντικός όμιλος (Μαθητικές διαδρομές στο παρόν και το μέλλον της πόλης μας)  και ο ρητορικός όμιλος (Συν-αποφάσισε! Ενεργός Πολίτης και Δομημένος Δημοκρατικός Διάλογος) του σχολείου μας πραγματοποίησαν  εκπαιδευτική επίσκεψη στο Δημαρχείο του Δήμου μας για να πάρει συνέντευξη από τον Δήμαρχο Ζωγράφου κ. Θώδα Β. στο πλαίσιο του πρότζεκτ «Οι έφηβοι και ο δήμος μας».

Η συνέντευξη πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου με την παρουσία και του Αντιδημάρχου κ. Μπουλούκου. Οι μαθητές παρουσίασαν τα αποτελέσματα της έρευνας που έκαναν ανάμεσα στους συμμαθητές τους για την σχέση τους με το δήμο και συζήτησαν μαζί του θέματα που τους απασχολούν, θέτοντας με τη σειρά τους εύστοχες ερωτήσεις. Ενημερώθηκαν για θέματα καθαριότητας, περιβάλλοντος, ανακύκλωσης και τους σχεδιασμούς του Δήμου για τη βελτίωση της πόλης μας.

Το κλίμα ήταν φιλικό και η συζήτηση δημιουργική.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την προσπάθειά τους.

Πατήστε εδώ για να δείτε φωτογραφίες από την επίσκεψη.