Εγγραφή μαθητών στην Α΄ τάξη του 4ου Γυμνασίου Ζωγράφου.

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, καλωσορίζουμε εσάς και τα παιδιά σας, στη σχολική μας κοινότητα και ευχόμαστε καλή μετάβαση στην δεύτερη βαθμίδα της εκπαίδευσης και καλή πρόοδο.

Για την εγγραφή των Μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου, απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά υπογεγραμμένα, τα οποία θα πρέπει να έχουν προσκομισθεί στο σχολείο μας μέχρι την ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων 11-09-2023:

ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ (θα συμπληρωθεί από γιατρό)

Υπεύθυνες δηλώσεις του γονέα που θα αφορούν:

Α. την ΚΗΔΕΜΟΝΙΑ και την ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ του για τη φοίτηση του/της μαθητή/τριας από το σχολείο μας.

Β. την ΕΓΚΡΙΣΗ ανάρτησης φωτογραφιών του μαθητή/τριας από δράσεις του σχολείου στην ιστοσελίδα μας

Γ. την ΠΡΟΩΡΗ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ του/της μαθητή/τριας από το σχολείο σε περίπτωση τροποποίησης του ωρολογίου προγράμματος.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Στην περίπτωση διάσπασης της συμβίωσης, είτε αυτή έχει συντελεσθεί με γάμο ή με σύμφωνο συμβίωσης των κηδεμόνων θα πρέπει να υποβάλλονται δύο υπεύθυνες δηλώσεις με τα προσωπικά τους στοιχεία.

Αν ο/η μαθητής/τρια διαθέτει αστυνομική ταυτότητα, να προσκομίσουν μια φωτοτυπία της για διασταύρωση στοιχείων.

Για τους/τις μαθητές/τριες, που δεν είναι εγγεγραμμένοι/ες στα Μητρώα Δήμου/Δημοτικής Ενότητας της χώρας, πρέπει να κατατίθεται στη σχολική μονάδα θεωρημένο και επίσημα μεταφρασμένο Πιστοποιητικό από τη χώρα τους.

Τα παραπάνω έγγραφα, μπορούν να τα προσκομίσουν οι γονείς & κηδεμόνες, μέχρι την έναρξη των μαθημάτων (11 Σεπτεμβρίου 2023).

Επίσης θα θέλαμε να μελετήσετε, και σεις αλλά κυρίως τα παιδιά σας, με προσοχή τους κανόνες λειτουργίας του Σχολείου οι οποίοι θα βοηθήσουν τα παιδιά σας στην ομαλή μετάβαση και ένταξη στη νέα σχολική κοινότητα.

Το σχολείο μας θα είναι ανοιχτό κατά τους καλοκαιρινούς μήνες των διακοπών, κάθε Τετάρτη.

Η Διεύθυνση

και ο σύλλογος διδασκόντων